BETON ALTI TRAPEZ SAC 

Beton Altı Trapez Sac daimi kalıp görevi görür.
Yerine konulması diğer kalıp malzemelerine göre çok kolaydır.
İskele kurma , sökme derdi yoktur.
Beton Altı Trapez Sac Yapım süresini hızlandırır


beton altı trapez sac

BETON ALTI TRAPEZ SAC SİSTEMİNİN AVANTAJLARI

Günümüz yapı teknolojilerinde en sık rastlanan özellik ideal farklı yapı malzemelerinin bir arada kullanılabilmesidir. Kompozit yapının en önemli özelliği beton ile çeliğin beraber kullanılmasıdır. Dünyadaki çelik + beton kompozit yapılarda yüksek gerilme ve esneklik özelliğine sahip çelik ile, yüksek basınç mukavemeti ve korozyon direncine sahip betonun

çeşitli kombinasyonları kullanılmakta ve uygulanmaktadır. Kompozit yapı yöntemi ile çelik ve betonun pozitif özelliklerini herhangi bir engel kalmadan birleştirmek mümkündür.

Meydana gelen kompozit yapılarda çelik taşıyıcılar gerilim gücünü, beton ise basınç gücünü taşımakta buna ilaveten çelik iskeletin betonla birleşmesi sonucunda çelik ile beton bir bütün olarak taşıyıcı güce sahip olup tamamıyla beraber hareket eden bir bütün haline gelmekte ve

yangına karşı da büyük bir koruma sağlamaktadır.Kompozit döşeme ,beton altı trapez sacı, yüksek hadve ve gelişmiş kesit özellikleriyle , beton ve çelik arasında mükemmel kompozit bütünlük sağlar. Çelik bina maliyetlerini ciddi ölçüde düşürür , yüksek yapısal verim sağlar .

Beton Altı Trapez Sac Fiyatları

70/915 Model 0,70mm

TL00,00 M2 Kdv Hariç

 • 7,658 kg/m2
 • En :915mm
 • Boylar siparişe göre
 • Fiyatlar $ kuruna ve sac fiyatlarına
  göre değişkendir.Lütfen Teyid Ediniz

70/915 Model 0,80mm

TL00,00 M2 Kdv Hariç

 • 8,752 kg/m2
 • En :915mm
 • Boylar siparişe göre
 • Fiyatlar $ kuruna ve sac fiyatlarına
  göre değişkendir.Lütfen Teyid Ediniz

70/915 Model 0,90mm

TL00,00 M2 Kdv Hariç

 • 9,846 kg/m2
 • En :915mm
 • Boylar siparişe göre
 • Fiyatlar $ kuruna ve sac fiyatlarına
  göre değişkendir.Lütfen Teyid Ediniz

70/915 Model 1,00mm

TL00,00 M2 Kdv Hariç

 • 10,94 kg/m2
 • En :915mm
 • Boylar siparişe göre
 • Fiyatlar $ kuruna ve sac fiyatlarına
  göre değişkendir.Lütfen Teyid Ediniz
beton altı trapez hesap makinası

Beton Altı Trapez Sac Teklif Hazırlama

Beton Altı Trapez Sac Model ve Kalınlık seçersiniz ,adetleriniz ve boylarına göre , toplam m2, kg, KDV ve toplam tutar hesaplayabilirsiniz.
Hesap Makinası Beton Altı Trapez Sac Fiyatları  günceldir.

LÜTFEN RESMİ TIKLAYINIZ 

Kompozit Döşeme Beton Altı Trapez
Sac Levha Avantajları

Beton Altı Trapez Sac daimi kalıp görevi görür. Yerine konulması diğer kalıp malzemelerine göre çok kolaydır. İskele kurma , sökme derdi yoktur. Beton Altı Trapez Sac Yapım süresini hızlandırır , emniyetli bir sistem oluşturur. Betondan sonra alt yüzü temiz kalır ve çelik sac alt yüzü boyanarak veya parlak sac renginde bırakılarak estetik bir görüntü elde edilebilir. Beton Altı Trapez Sac en kesiti, genellikle pozitif moment için yeterli olan donatı görevi görür. Rötre ve sıcaklık değişimlerine dayanım veya iç mesnetlerde sürekliliği sağlamak için döşemede ilave donatı kullanılabilir.

Çelik kirişe mesnetlenen beton altı trapez sac, yapım aşamasında kirişlerin basınç başlığı için

yanal mesnet olarak görev yapar. Beton Altı Trapez sac yüksekliği, sac tipiyle değişebilen 40 litre/m²’ye kadar beton ekonomisi sağlar.Döşemenin kendi ağırlığındaki bu azalma, yapı ve temeller tarafından taşınan ölü yükte 1.0 kN/ m² civarında önemli bir azalma sağlar. Kullanılan sac enkesiti daha fazla yük taşıdığından, kompozit döşeme kalınlığı, betonarme döşeme kalınlığından daha az olur . Yapıya daha az yük biner.Beton Altı Trapez Sac oldukça kolay taşınır ve depolanır . 1500 m² lik bir döşeme için gerekli beton altı trapez sac bir kamyonla genellikle taşınabilir. 

Beton Altı Trapez Sac Avantajları:

 • Beton kullanımında %15-30 arasında tasarruf sağlar.Statik yükler düştüğünden daha ekonomik kesitler ortaya çıkar. Kompozit döşeme trapezleri kolay taşınır,depolanır, istenilen boyda üretilir. 

  Çelik kiriş ve kompozit döşeme trapezi hadveleri arasında kalan boşluklar yangın elektrik vs. tesisatın kolayca döşenebilmesini sağlar. Galvaniz kaplı çelik saclar korozyana karşı son derece dayanıklıdır.Bu dayanımı arttırmak amacıyla boya uygulamaları yapılmasına müsaittir. İnşa süresince çelik kirişler üzerine oturan saclar işciler ve malzemeler için güvenli bir çalışma platformudur. Kalıp gerektirmediğinden kalıp malzemesi , iskele ve işçiliği maliyetleri yoktur. Beton ile tam etkileşim halinde çalışan kompozit döşeme trapezleri donatı görevi görür.Donatı metrajı azalır. Eşdeğer yükseklikteki beton plak döşemelere göre daha hafif olmasına rağmen yük taşıma kapasitesi daha fazladır.

  Beton Altı Trapez Sac Uygulaması Basittir
  Nakliyesi Pratik ve Hesaplıdır
  Group Enerji
 • 1920’lerden itibaren kalıcı kalıp olarak kullanılan çelik sac elemanların, 1950’lerden itibaren betonun çekme donatısı olarak kullanılmasıyla ilk kompozit döşeme sistemleri ortaya çıkmıştır. 1960’larda profillenmiş çelik sacların yüzeyinde girinti ve çıkıntılar oluşturularak üretilmesiyle, modern kompozit döşemelerin ilk örneklerini ortaya çıkarmıştır. Kompozit döşemeleri oluşturan malzeme kalitelerindeki gelişmeler,deneyimler, tasarım yöntemlerindeki değişiklikler kompozit çelik sac-beton döşeme sistemlerindeki elemanların daha hafif ve ekonomik olmasını sağlamaktadır. 

  Beton Altı Trapez Sac beton kullanımında %15-30 arasında tasarruf sağlar
  Group Enerji
 • Kompozit döşemelerde tasarım kadar yapım aşamasında da önemli olan ekonomi, inşaat sırasında ortaya çıkabilecek problemlere deneyimlerden de yararlanarak kolay ve ekonomik çözümler bulmaya bağlıdır.Group Enerji Kompozit Döşeme uygulamalarına iki değişik BETON ALTI TRAPEZ SAC formuyla çözüm getirmektedir. 70/915 :70mm hadve yüksekliği ve 50/980:50mm hadve yüksekliği ve 0,70-1,30mm sac kalınlıkları ile kompozit döşeme tasarımcısına alternatif sunmaktadır.

  Beton Altı Trapez Sac daimi kalıp görevi görür. Yerine konulması diğer kalıp malzemelerine göre çok kolaydır.
  Group Enerji
 • Beton Altı Trapez Sac m2 olarak hesaplaması basittir. Hesap makinasını kullanarak kg,m2,kdv ve Toplam Tutar hesaplayabilirsiniz
  Group Enerji 
beton altı trapez sac hesaplama

Beton Altı Trapez Sac  Hesaplama Makinası

Kg, M2, KDV, Toplam Teklif Hazırlar

stud çivisi

Beton Altı Trapez Sac Stud Çivisi

Beton Altı Trapez Sac Uygulamasını takiben stud çivis kaynaklama işlemine geçilir. Stud Çivileri yüksekliği beton kalınlığına bağlı olarak değişir. 

Beton Altı Trapez Sac , Kompozit döşeme , Stud Kaynak Videosu
beton altı trapez sac 50/980
50/980 model Beton Altı Trapez Sac-group Enerji 0216 3402538/39
beton altı trapez sac 70/915
70/915 model Beton Altı Trapez Sac-group Enerji 0216 3402538/39
Stud Çivisi kompozit döşemenin ayrılmaz parçasıdır. Monte edilen beton altı trapez saclardan doğrudan aşağısındaki tali kirişeler kaynatılır. Beton atıldıktan sonra beton ile yapının bütünlüğünü sağlar. Betonun trapezin üstünde gezinmesini önler.

ADRES

Group Enerji Demir Çelik İnşaat Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti.

Deko İş Merkezi Alptekin Caddesi

No: 16 Kat :1

Şerifali-Ümraniye-İstanbul

34775

groupenerji@gmail.com

info@groupenerji.com

+90 216 3402538/39

+90 507 7028478


İLETİŞİM
Email: groupenerji@gmail.com
Email:info@groupenerji.com
Telefon : +90 216 3402538/39
Faks: +90 216 3402534
Mobile : +90 507 7028478
Skype:groupenerji