SteelMIX / DRAMIX
Beton Donatı Çelik Teli
Dramix Çelik Tel Fiyatları
Çelik tel donatılı betonlar

Beton Takviyesinde Kullanılan TS10513 standardına uygun ,
sonu kancalı,iki ucu kıvrılmış ,birbirlerine özel tutkalla birleştirilmiş veya serbest ,
Sınıf C,Tip A, soğuk çekilmiş teller-Piyasada Dramix veya SteelMİX diye adlandırılır


dramix çelik tel

SteelMIX : Çelik Tel Takviyeli Beton Donatısı İçin Çelik Teller

SteelMIX Çelik Tel Beton içerisine takviye donatısı ince çelik tellerdir. Değişik çap ve boylardadır. Uçları kancalı çelik teller beton içine katılarak homojen bir dağılım elde edilir. Beton Altı Trapez üstü kompozit yapılarda çelik hasır yerine rahatlıkla kullanılabilir. Zaman tasarrufu ve uygulama kolaylığı sağlar.Çelik Hasır nakliyesi olmaz.


SteelMIX Çelik teller , yeteri kadar dayanıma sahip,çelik tel-matris bağı yeterli ve uygun miktarda kullanılırsa çatlak genişliğini küçük düzeyde tutar ve betonun tepe yükü sonrası büyük şekil değiştirme yaparak yük taşımasını sağlar. Böylece yüksek sünekliğe sahip betonlar elde etmek mümkün olur.

SteelMIX Beton Çelik Tellerin Avantajları:

 • SteelMIX Aşağıdaki Beton Donatı uygulamalarında kullanılır:

  A- Saha betonu,şap betonu, zemin, şap ve temel betonlarında


  B- püskürtme beton uygulamalarında (tüneller, şev stabilizesi, barajlar gibi)


  C- prekast beton dökümlerinde (paneller, beton borular gibi)

  SteelMIX Uygulaması Basittir
  Nakliyesi Pratik ve Hesaplıdır
  Steelmix
 • SteelMIX Beton Çelik Teli Dozajı ?


  SteelMIX Çelik Tel Donatı Nasıl kullanılır?

  20 kglık torbalarda satılan çelik teller , mikserlerin içine beton harcı içerisine katılır. Dramix Çelik teller harcın içerisine homojen bir şekilde dağılır ve başka herhangi bir yük taşıma donatısına gerek kalmadan kullanılabilen bir beton elde edilir. Betonun dökümü ve uygulanması sırasında herhangi bir ek işlem gerektirmez.


  Uygulamanın tipine ve betondan istenen özelliklere göre, kullanılacak dozaj ve elde edilecek beton kalınlığı belirlenmelidir.

  SteelMIX Çelik Tel Kullanım Dozajı
  Hesaplaması ve Uygulaması Kolaydır
  Steelmix
 • SteelMIX Beton Çelik Tellerin Avantajları:

  SteelMIX tel çekme dayanımı MPa 1100Nmm2 olup çelik hasırda kullanılan tellerin iki katıdır.

  Ucları kanca şeklinde olup betonda iyi ankraj sağlar.Betonun enerji yutma kapasitesini arttırır. Betona esneklik sağlar. Betonun ömrü uzar . Sıcaklık değişimine ve farklı sertleşme sürecine bağlı çatlaklar yok olur.SteelMIX çelik teller çatlak üzerinde körü görevi görerek çatlağın ilerlemesini önler.

  Hasır çelik nakliyesi ve uygulama zamanından tasarruf edilir. Örneğin, 10 günde yapılabilen tipik bir zemin beton işi daha çabuk biter. Tünel veya beton panel ve boru üretimlerinde bu süre çok daha kısalmaktadır. Çelik hasır nakliyesi,serilmesi ve taşımaları olmaz . Betoniyerlerde doğruca serilir.

  Çelik Hasır taşıması ve nakliyesi olmaz
  betoniyerin içinde karıştırarak uygulamak basit ve kolaydır
  Steelmix
 • SteelMIX Çelik Teller betonda homojen bir donatı dağılımı sağlar. Çelik telli betonun esneme özelliği artar. Betonun enerji tutma kapasitesi artar . Donatı bütün betona dağıldığı için çatlak kontrolü daha iyi sağlanır. Dinamik ve ani yüklemelere karşı çelik telli beton daha yüksek direnç gösterir. Özellikle zımbalama etkisine karşı direnci kanıtlanmıştır. Klasik uygulamalardaki derz açıklığından daha fazla derz açıklığı sağlanır.


  Ekonomik olarak: Betonun dayanıklılığı artar. Dramix Çelik telli beton ile, döşeme kalınlığı azaltılır. Çelik teller ile inşaat süresi kısaltılır. Toplam maliyette %10 - % 15 kadar düşüş elde edilir.

  Çelik Hasır nakliyesi olmaz !

  SteelMIX Çelik Teller betonda homojen bir donatı dağılımı sağlar.
  Group Enerji
Dramix tel

SteelMıx Tutkallı Çelik Tel

Tutkallı çelik teller betoniyerin içine katılmasını kolaylaştırır .Beton içine katılan teller tutkalları eriyerek homojen bir şekilde dağılır.
Kalınlık 0,55-1,00 mm olabilir
Uzunluk 30-60mm

Dramix SteelMIX Çelik Tel

SteelMIX /Dramix Çelik Tel

Dramix veya SteelMIX kullanım oranı m3 göre değişmekle beraber ortalama 20-25kg/m3 den başlar. Kullanım oranlarının statik hesaplara göre belirlenmesi esastır.

Dramix Çelik tel fiyatı

Ekonomik Tutkalsız Dramix/SteelMIx Çelik Tel

Dramix /SteelMIX Çelik teller 20 KG torbalarda ve paletlerde ambalajlıdır. Taşıması ve nakliyesi Kolaydır. Betona katılması basittir.Tutkallı çelik tellere göre daha ekonomiktir.

Dramix Tel
SteelMIX Çelik Tel Donatı Group Enerji firması tarafından tedarik edilmekte ve TSE /CE belgeleri ile satışa sunulmaktadır.

ADRES
Group Enerji Demir Çelik İnşaat

Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti.

Deko İş Merkezi Alptekin Caddesi
No: 16 Kat :1
Şerifali-Ümraniye
34775 İstanbul

İLETİŞİM
Email: groupenerji@gmail.com
Email:info@groupenerji.com
Telefon : +90 216 3402538/39
Faks: +90 216 3402534
Mobile : +90 507 7028478
Skype:groupenerji