Klor Önleyici Banyo Duş Filtresi

10 Kademeli Duş Filtresi ile daha sağlıklı saçlar daha sağlıklı duşlar

Banyo Duş Filtresi

Duş filtresinin takılması basittir. Yedek filtresi ile beraber satılmaktadır. Filtre süresi kullanmaya ve su kalitesine bağlı olarak değişmekle beraber tavsiye edilen süre 4-6 aydır.

İçtiğimiz suya dikkat ederken duş yaptığımız suyu ihmal ediyoruz. Nasıl bir su ile saçlarımızı yıkıyoruz ? Kullandığınız şampuanlar önemli ise kullandığınız su daha da önem taşıyor. Duş Filtresi kullandıktan sonra saçlarınızdaki farkı göreceksiniz.

Duş filtresinin en önemli kademesi karbon filtredir. Bu filtrenin görevi suyun içerisinde bulunan klor maddesini yok etmektir. Belediyeler kloru suyu dezenfekte etmek için kullanırlar.Klor KİMYASAL maddedir. Klor insan sağlığına zararlıdır.

Yurt Dışında yayınlanan bir video:
Niçin Duş Filtresi Kullanmalıyız

Yurtdışında yayınlanan duş filtresinin faydalarını ve kullanımdan sonraki durumunu gösteren bir video.Klorlu suyun saça olumsuz etkileri herkesin malumu, Özellikle şebeke suyundaki kireç ve klor saçlarımızın katili. Güneş, klorlu-kireçli su ve deniz suyunun saçlar üzerinde birçok olumsuz etkisi vardır. Bunlar bazen beraber bazen ise tek başlarına saçlara zarar verirler. Saçlarımızı bu açıdan denize girerken ve çıkarken korumak kadar evde duş alırken de korumak önemlidir. Yaz aylarında deniz ve havuzlarda yoğun bir şekilde klorlu ya da tuzlu suya maruz kalan saçlarımız aşırı yıpranır. Bu yıpranmanın sonucunda mat bir görünüm alırlar ve ilerleyen zamanlarda kırılma ve yıpranma olarak bize geri dönerler. Burda bir başka uyarı yapmak gerekirse özellikle boyalı saçlar, yani röfleli, oryalle açılmış, oksidant uygulanmış saçlar tuz ve klordan daha çok etkilenirler.Havuz ya da denize girildikten sonra saçlarınızı temiz suyla yıkamalısınız, hatta bu yıkamadan sonra saçınıza son bir defa saç kremi sürerek bir kez daha durulamalısınız. Çünkü kireçli, klorlu ve tuzlu suların pH'ı yüksektir, bazik yapıdaki bu sular saçınızı cansızlaştırır ve kırılmasına , zarar görmesine neden olabilir.

Klor Önleyici Banyo Duş filtresi

Sağlıklı Saçlar için Duş Filtresi

Habertürk Haberi

Güzel bir görünüm için büyük önem taşıyan saçların, klorlu sudan olumsuz yönde etkilendiğini, bakımlı saçlardan vazgeçmemek için ise bu konuda hassas davranılması gerektiğini biliyor musunuz? Bursa Kuaförler Odası Başkanı Necati Sertel, güneş, klorlu su ve deniz suyunun saçlar üzerinde birçok olumsuz etkisinin bulunduğunu söyledi. Yoğun bir şekilde klorlu ya da tuzlu suya maruz kalan saçların yıpranarak mat bir görünüme büründüğünü, kırılma ve yıpranmalara daha sık rastlandığını belirten Sertel, özellikle boyalı saçlara sahip kadınların, bu konuda daha hassas davranmaları gerektiğini kaydetti. Sertel, havuz ya da denize girildikten sonra saçların mutlaka yıkanması gerektiğine dikkati çekerek, kadınları uyardı: ''Serinlemek için tercih edilen havuzlardan bakımsız saçlarla çıkmak mümkün. Çünkü, havuzların hijyenini sağlamak için kullanılan klorlu su, saçlara çok büyük zarar veriyor. Klorlu su, saçı korkunç boyutlarda yıpratıyor. Dikkat edilmediği takdirde, klorlu su saçta kuruma, kopma ve matlaşma gibi birçok sorun oluşturabiliyor. Ayrıca, kuru saç yapısına sahip olanlar ile saçları boyalı olan kadınlar, klorlu su konusunda çok daha fazla risk altında. Klorlu su, mayoları dahi parçalayacak güçte bir etkiye sahip. Bir de saça yaptığı etkiyi düşünün. Klorlu suyun etkileri saç renginden tutun da gözeneklere kadar işliyor. Deniz suyunun da aynı şekilde saçlara büyük zararları söz konusu. Saçlar asla tuzlu suyla bırakılmamalı. Denizden çıktıktan sonra saç normal bir suyla mutlaka yıkanmalı. Aksi takdirde istenilmeyen birçok sorunla karşılaşabilirsiniz. Kadınlar, kırık, bakımsız, mat ve sönük saçlarla dolaşmak istemiyorlarsa bu konuda dikkatli olmalılar.''

Durumu: Yeni

KLOR önleyici banyo duş filtresi
10 Kademeli Duş filtresi

Takması basit banyo duş filtresi

klor önleyici banyo duş filtresi

Yedek Duş Filtresi ile beraber

Mevcut duş sökülerek yerine filtre başlığı monte edilir.Montaj için gerekli teflon bant kutusunun içinde mevcuttur.

Durumu: Yeni

KLOR önleyici banyo duş filtresi

Yedek filtresi ile beraber

Duş filtresi iki adet kartuş ile birlikte verilmektedir.Bir tanesi filtre başlığının içinde kullanıma hazır diğeri yedek olarak kutunun içindedir.

Durumu: Yeni

KLOR önleyici duş filtresi

Daha sağlıklı saçlar için

Duş filtresi içindeki kademeli filtre sistemi sayesinde kloru,tortuları ve diğer metalleri absorbe etme özelliğinden dolayı sizlere daha sağlıklı duş imkanı vermektedir.

Durumu: Yeni

ADRES
Group Enerji Demir Çelik İnşaat Malzemeleri Sanayi ve Ticaret Ltd.Şti.
Deko İş Merkezi Alptekin Caddesi
No: 16 Kat :1
Şerifali-Ümraniye-İstanbul
34775

İLETİŞİM
groupenerji@gmail.com
info@groupenerji.com
+90 216 3402538/39
+90 507 7028478